Linkuri utile

PETROLUL - FC BOTOȘANI

04.09.2022 21:30,
pic

Duminică, de la ora 21:30, Petrolul și FC Botoșani se înfruntă în etapa a 9-a din campionatul României. Prahovenii sunt într-o formă de invidiat și au cotă excelentă să câștige acasă, dar FC Botoșani a arătat o maturitate excelentă în joc, în partidele grele din startul sezonului.

STATISTICILE PARTIDEI:

• Petrolul este pe locul 3 în campionat (golaveraj 7-6), cu 14 puncte acumulate
  • Petrolul a câștigat 4 din ultimele 5 meciuri de campionat (are și o remiză)
  • Doar Hermannstadt și Farul sunt neînvinse în ultimele 5 etape de campionat
  • FC Botoșani este pe locul 7 (golaveraj 7-5), cu 12 pucnte și un singur eșec în 5 etape
  • FC Botoșani vine după o remiză albă cu FC Argeș, pe teren propriu
  • Petrolul a câștigat împotriva Chindiei Târgoviște, scor 3-2, după dubla lui L. Dumitriu
  • Mirko Ivanovski (Petrolul) a fost eliminat în minutul 69 și Chindia a egalat la 2 (!)