Linkuri utile

MUNTENEGRU - FINLANDA

26.09.2022 21:45,
pic

Luni seară, de la ora 21:45, Finlanda se deplasează în Muntenegru, pe arena Pod Goricom din Podgorica, pentru meciul din ultima etapă a Ligii Națiunilor. Partida va fi arbitrată de francezul Letexier. Muntenegrenii sunt favoriți la victorie și au cotă atractivă pentru un succes acasă.

STATISTICILE PARTIDEI:

• Muntenegru este pe locul 2 în grupa 3 din Liga B, cu 7 puncte
  • Finlanda este pe locul 3 și va fi sigură că rămâne în această serie dacă se impune în deplasare
  • Lider este Bosnia, care are meci în deplasare cu România, după ce a câștigat grupa a 3-a
  • Cel mai bun marcator al muntenegrenilor este Mugosa, cu 4 reușite. Al Finlandei este Pukki (3)
  • Muntenegru vine după remiza cu Bosnia (1-1), o victorie cu România (3-0) și eșecul cu Bosnia (0-1)
  • Finlanda a remizat acasă cu România (1-1), după eșecuri consecutive în grupa a 3-a
  • In 3 din ultimele 5 meciuri jucate de Finlanda au marcat ambele echipe
  • In 6 din ultimele 7 meciuri ale Muntenegrului a marcat doar una dintre echipe
  • Finlanda s-a impus cu 2-0 acasă, în duelul cu Muntenegru: goluri Pohjanpalo (2)